بازار صالح آباد یکی از بزرگترین بازارهای لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه واقع در جنوب غربی شهر تهران می‌باشد.

صالح آباد بازار یک بازار عمه فروشی است و معمولا به بازار اسباب بازی ها و لوازم خانه شناخته میشود.

صالح آباد دارای فروشگاها وعمده فروشان بسیاری ازقبیل لوازم اشپزخانه-دکوریجات-اسباب بازی-بلور وکریستال و—میباشد.

این بازار در انتهای اتوبان شهید تندگویان به سمت اتوبان بهشت زهرا بعد از پل شهید صنیع خوانی واقع شده است و بدلیل قرار گرفتن در این موقعیت (خارج از محدوده شهری و ترافیک)، به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با خودروهای شخصی و همچنین وسایل حمل و نقل عمومی نظیر خطوط مترو و اتوبوسرانی به راحتی به این بازار عزیمت کرده و خریدی آسان و البته با بررسی و دقت کافی را داشته باشید.
شاید بتوان گفت مهم‌ترین وجه تمایز این بازار نسبت به سایر بازار‌های کلی فروشی تهران همین است که شما می‌توانید بدون قرار گرفتن در حجمه شلوغی بازار و به‌دور از مشکلات ناشی از حمل و نقل و جابجایی بار به منزل، محصولات دلخواه خود را از بازار لوازم خانگی صالح آباد خرید کنید.بازار صالح آباد تهران برخلاف تصور عموم مردم، بازاری سرپوشیده و مسقف، همانند بازارهای قدیمی تهران و شیراز نیست. این بازار شامل چند خیابان و کوچه متصل به هم می‌باشد که مغازه‌ها، عمده فروشی‌ها و انبارهای این بازار در آن واقع شده‌اند. بدلیل قرار گرفتن در بافت بیرون شهری، دسترسی به صالح آباد برای شهروندان تهرانی بسیار آسان می‌باشد و هموطنان ساکن در دیگر شهرستان‌ها نیز می‌توانند با وسایل نقلیه شخصی و یا مترو، به راحتی به این بازار عزیمت کنند.

آدرس شماره ۱:

بزرگراه آزادگان (غرب به شرق)، مابین بزرگراه شهید کاظمی و بزرگراه بهشت زهرا (صالح آباد غربی) ، خیابان شهید کلهر

آدرس شماره ۲:

انتهای اتوبان تندگویان به سمت اتوبان بهشت زهرا بعد از پل شهید صنیع خانی .صالح اباد غربی خ کلهر راه های رسیدن به صالح آباد:مترو

ایستگاه مترو محمدیه از قطار پیاده شده و با اتوبوس میدان محمدیه _ شهرک رسالت به بازار عزیمت کنید،تاکسی

میدان بهمن (کشتارگاه) تاکسی‌های سر صالح آباد غربی،اتوبوس BRT (ساکنین تهران)

خود را به ایستگاه میدان بهمن در خط ۴ (پایانه افشار−ترمینال جنوب) برسانید. بعد از آن با تاکسی‌های خطی شهرک رسالت به بازار صالح آباد بروید،اتوبوس BRT(از ترمینال‌جنوب)

بعد از خروج از ترمینال، سوار بی‌آرتی خط ۴ (پایانه افشار−ترمینال جنوب) شده و در ایستگاه میدان بهمن از اتوبوس پیاده شوید، سپس سوار تاکسی‌های خطی شهرک رسالت شده و به بازار صالح آباد بروید،اتوبوس BRT(از ترمینال آزادی)

ابتدا با بی‌آرتی خط ۱ (چهارراه‌ تهرانپارس−آزادی) در ایستگاه‌نواب پیاده شده، خط عوض کرده و با بی‌آرتی خط ۴ (پایانه‌ افشار−ترمینال‌جنوب) در ایستگاه میدان‌‌ بهمن پیاده شوید. سپس با تاکسی‌های خطی شهرک رسالت به صالح آباد بروید،

بازار صالح آباد تهران در ابتدا از انبار ۸۸ شروع به فعالیت می‌کند و به نوعی شکل گیری بازار از این انبار آغاز گردیده است. به همین دلیل این انبار معروفترین انبار صالح آباد نیز می‌باشد و درحال حاضر فروشندگان بسیاری در این انبار محصولات خود را عرضه می‌کنند. سایر انبارها هم فعالیت خوبی دارند و محصولات متنوعی در بخش‌های مختلف عرضه می‌گردد. معروف‌ترین انبارهای صالح آبادتهران: انبار۸۸, انبارفیاضی, انبارداوری, انبار۶۹, انبار۷۷ می‌باشد که روزانه میزبان هزاران بازدیدکننده و خریدار می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *